Elektronik ve Optoelektronik Grafen Kullanımı

1 Oca by Grafen Nanoteknoloji

Elektronik ve Optoelektronik Grafen Kullanımı

Grafen, elektronik ve opto elektronik alanlarında mevcut ürünlerde köklü bir devrim yaratacak. Mevcut hızı ve kapasiteyi yarı boyutta kopyalayan grafen ile çipler, mikroişlemciler ve transistörler oluşturuluyor. Ancak bu ürünler henüz büyük ölçekte üretilmiyor.

Bu nedenle Grafen.com.tr ‘de grafenin zaten büyük ölçekte iyileştirebildiği ve mağazamızda bulunan ürünlere kolayca uygulanabilen elektronik ve aydınlatma uygulamalarını vurguluyoruz:

  • Yazdırılabilir Elektronikler: Çeşitli süper iletken baskı teknikleri için grafen mürekkeplerimiz sayesinde, elektronik çipleri doğrudan yazdırabilirsiniz.
  • Isı yayan kaplama (TIM termal macun muadili): Grafen Kutusunda, elektronik bileşenlerden ısıyı dağıtmak için bir kaplama sunuyoruz. Bu etkili ısı dağılımı, elektronik bileşenin ömrünün uzamasına neden olur.

Grafen Kutusu ayrıca esnek cihazlar ve elektrotlar veya hiperiletken teller gibi elektronik uygulamaların araştırılması ve geliştirilmesi için substrat üzerinde çok çeşitli yüksek kaliteli grafen levhalar sunar.

 

 

Kaynak: Linke tıklayınız….